Назад в минуле.

Львів — місто-казка, місто-музей. Споглядаючи красу архітектурних споруд, ви можете захоплюватись геніями зодчества часів Австро-Угорщини та Польщи. Але ви можете відправлятися у минуле не так далеко. Ями на дорогах, вигляд більшості магазинів та їх обслуговування, ввічливість водіїв маршруток та бюрократизм в державних установах "приємно" нагадують не так давні часи рідного усім нам Совка. Але є один дійсно приємний спогад тих часів і розташований він у самому серці Львова, на площі Ринок біля універмагу (який сам по собі є видатною пам'яткою чи то радянськості, чи то рагулізму).  Автомат газованої води зі справжнім (!) гранованим стаканом вгамує вашу спрагу та потішить серце всього за 25 або 50 копійок (яка вода та за яку суму купується, думаю, пояснювати не треба).

gaz gaz

Ласкаво просимо до Львова!

Оцінювання Бога в режимі online.

У тебе є власний погляд на процеси, які відбуваються у світі? Ти готовий критично віднестись до Божого Провидіння? Ти маєш шанс оцінити дії Бога, поставити Йому свою оцінку за Його участь в твоєму житті.  

oc_boga2

Сотні тисяч користувачів Інтернету щодня виставлять Богу оцінки на американському порталі Ratethegod.com , назва якого перекладається «оціни Бога».

Творець отримує пункти не лише за трагедії, які відбуваються у світі, але також за такі дрібниці, як вирваний зуб або поганий день на роботі. Рейтинг Бога швидко росте тоді, коли купуються автомобілі, люди отримують нову роботу або приходять з вдалих побачень.

Сайт діє уже понад рік. За цей час оцінки Богу щоденно виставляє близько 700 тисяч користувачів Інтернету з усього світу. Бали можна ставити кілька разів на день від «-5» до «5». Середня оцінка Бога на порталі називається GodIndeks.

Середній бал Бога – це своєрідний барометр настрою у світі: він сильно падає під час сумних і трагічних подій, що трапляються у світі. Вперше Творцю попалось у травні минулого року під час землетрусу у Китаї. Тоді індекс Бога впав до 0,958 пунктів, тому що кожен четвертий користувач поставив Богу «-5». Також на оцінки впливає світова фінансова криза, що почалась восени минулого року. Один з користувачів, поставивши Богу «3», написав: «Економічна криза дуже вплинула на мій світогляд. Бачу одні мінуси».

d09ad0bed0bfd0b8d18f-globindex_1072

На порталі можна знайти багато коментарів, безпосередньо звернених до Бога. «Ти взагалі мене чуєш?» — пише користувач і ставить Богу низькі оцінки. Професор Едвард Цупак, соціолог, який займається релігійністю, вважає, що користувачі Інтернету, які оцінюють Бога, не сприймають це як гру: «У цей момент вони, незважаючи на все, шукають якогось контакту зі святістю. Раніше задоволені віруючі ставили Богу каплиці та статуї, а незадоволені – влаштовували релігійні бунти. Тепер вони можуть висловити своє ставлення до Бога, ставлячи йому погані оцінки.»

Іншу думку має психолог Збігнев Нецка: «Важко сприймати все це серйозно, це швидше гра, хоча потрібно визнати, що психологічно вона дуже цікава. Це певна форма роздумів над власним життям, щось на кшталт короткого щоденника.» Психолог вважає, що портал швидше потрібно було б назвати «Оціни свою долю». На його думку, так багато людей заходить на цей сайт, тому що відчувають своє безсилля перед світом і хочуть звалити на когось свої негаразди. Найкраще, звичайно ж, на Творця.

Взято з Credo .

 

Про Оксану, Ван Дамма та кінофестивалі…

Оксана часто каже, що вона уявляє нас собі, як наче ми у фільмі. Вона каже, що тоді вона як "дєвка героя").

Мені приємно так думати. І я знаю, що це фільм не з участю Лунгрена чи Ван Дамма. Скоріш за все, фільм європейський, фестивальний…

Державність

Наша державність нам подарована долею. Або, краще сказати, випадком. Ні попередні криваві війни, ні організовані повстання не приводили до утворення ураїнської державності. Натомість поставала вона в наслідок розпадів імперій, поставала як уламок не здатних тримати усе під контролем централізованих систем. Ті державні утворення, що виникали на початку та наприкінці ХХ століття, були результатом "підхоплення" упадлого керма влади колами ентузіастів, інтелігенції, патріотів, або ж, як це це було у випадку 91 р., професійними апаратчиками, — спадщиною комунального владарювання, — які являли собою значну більшість по-відношенню до представників-носіїв української ідеї. Саме вони так і не дали демократичним силам втілити у життя національні сподівання мас про утворення самодостатньої, незалежної України, на користь якої зробили свій вибір більшість проживаючих на її території.
 
До чого це я?.. А так, просто. Просто, я так думаю…

молитва

Господи, я знову хочу прийти до Тебе… Навіть після того, що я зробив, і як це зробив, і що ще хочу продовжувати так робити… Просто якось соромно бути перед Тобою. Тому стан вини. Не хочеться переживати його інфантильно. Бо тут, перед Тобою, нема правил, які хочеться використовувати, якими хочеться маніпулювати. Нема правил? Усе очевидно? – то тоді і не хочеться переживати, бо це боляче. Бо це зміна свідомості. Це подолання відстані між „я” правдивим і „я”- „судженням про себе собою”, це зміна парадигм.

У мене усі умови. Я в кімнаті один. Субота. Останній травневий вечір лише починається. Джаз з інтернет-радіо. Я можу побути з Тобою. Я навіть відчуваю, що мені необхідно побути з Тобою.

Давно я не був перед Тобою. Але приходжу до Тебе, бо потребую виправдання, бо навіть те, що могло б виправдати, — обряди, Таїнства, — вже не виправдовує. Це вже може бути на осудження.

Я не є кращий. Я грішу як і усі. Мій гріх такий, у якому зізнаватись перед людьми не дозволяє межа сорому, т.т. така межа, яка не дозволяє певним явищам бути у моєму горизонті. Їх присутність – дисгармонія. Я ж відповідальний за гармонію своєї душі, бо це – мої вибори.

Що відбувається, коли Ти прощаєш? Коли Ти наводиш порядок, гармонію? Коли Ти очищуєш мене, мою совість, мій горизонт?.. Хіба це може бути якимось чином видалене, забуте, стерте? Але в Тебе – так, може.